Kuidas eemaldada vana tapeeti?

Vana tapeedi eemaldamine võib kujuneda äärmiselt tülikaks ning tüütuks tegevuseks, eriti kui tapeedikihte on aastatega tekkinud sinna mitu ning tapeet on seinas kõvemini kinni kui eeldasid.
Kuidas seda siis siiski eemaldada mugavalt:

Ettevalmistustööd

Tee ruum võimalikult tühjaks ning eemalda seintelt riiulid, nagid, peeglid jne.
Kuna tapeedi eemaldamine nagu ka üldine remont ei ole kõige puhtam tegevus, siis kata kõigepealt kõik muud asjad kinni, et tolm ja pisikesed paberitükid ei satuks ebavajalikesse kohtadesse.

Vana tapeedi eemaldamine

Vana tapeedi eemaldamiseks on mitmeid erinevaid meeteodeid:

1.Tapeedi eemaldamine sooja veega

Tee tapeet märjaks sooja veega seda, siis kas pritsides vett pihustiga tapeedile, kandes vett peale puhta värvirulli või lapiga ning seejärel eemalda pahtlilabida või noaga seinast lahti tulevad tükid.

2.Tapeedieemaldusvahendiga

Kasuta poes müüdavaid spetsiaalseid tapeedieemaldusvahendeid, mida samuti kantakse eelnevalt tapeedile pritsi või värvirulliga ning mis peaks sulatama tapeedi all oleva liimi lahti ja see omakorda peaks lihtsustama tapeedi eemaldamist seintelt.

Tapeedieemaldusainete puhul, kindlasti olla ettevaatlik, kuna paljud nendest ainetest on mürgised, nii et soovituslik oleks kanda kaitseprille ja kindaid.

3.Tapeedieemaldamine auruga

Auruga eemaldamine on kindlasti effektiivseim viis selle töö tegemiseks.
Spetsiaalse aurupesuri külge kinnitatava auruplaadiga, mida hoitakse vastu tapeeti kuumutatakse tapeedi taga olev liim lahti ning seejärel eemaldatakse lihtsa vaevaga tapeet seinast kasutades selleks kas pahtlilabidat või nuga.

Sellise meetodiga on võimalik kordades kiiremini eemaldada tapeeti kui lihtsalt soojavee või erineva keemiaga.
Pestavad ja värvitud tapeedid

Tapeedi eemaldamisel tasub aga jälgida, et kui tegu on vett hülgava tapeediga nagu erinevad värvitud tapeedid või pestavad tapeedid oleks hea eelnevalt ehituspoest soetada ogarull, mille abil saab teha tapeedi sisse väiksed avad mille kaudu saab siis kas aur või tapeedieemaldus aine tapeedi alla ja see lihtsustab tapeedieemaldamist.

Tapeedieemaldajat on võimalik rentida – https://puhastaise.ee/toode/tapeedieemadaja/