Kuidas puhastada tekstiilist diivanit?

Diivan on kodus olemisel keskseks kohaks ning tänu sellele veedetakse seal ka rohkelt aega, mille tulemusena võib see määrduda rutem kui teised asjad teie kodus ning kui oma riideid pesed tihti nädalas korra, siis diivanit tihtipeale vaid paremal juhul elus korra.

Kuidas seda aga siiski teha?

Kui üks varjantides on kutsuda professionaalne diivani ja pehme mööbli puhastamisega tegelev ettevõte, siis sama töö saab tehtud ka ise ning seda kordades soodsamalt ja tihti peale ka paremini.

Selleks, et seda ise teha oleks vaja seadet nimega tekstiilipesur ning seda on võimalik endale rentida näiteks siit – www.Puhastaise.ee

Mis on tekstiililpesur ning kuidas seda kasutada?

Tekstiilipesur on seade, millega tehakse tekstiilist mööblile märgpesu ning millega saab peale kanda nii pesuainet kui seda ka hiljem taas masinaga kokku korjata ja nii siis puhastada oma määrdunud diivanit või mõnda muud pehmet mööblit.

Diivani puhastamiseksks tuleks alustuseks diivanilt kokku korjata lahtised asjad ning tavalise tolmuimejaga kokku koguda lemmilooma karvad ja muu lahtise mustuse ning siis on diivan valmis, et alustada puhastamist tekstiilipesuriga.

Tekstiilipesuriga puhastamiseks on vaja diivanile kanda pesuaine (pesuaine enamasti saadaval ka ettevõtetel kes neid rendivad) ja pesuaine võiks jääda diivanile ca 5-10 minutiks, et sellel oleks aega lahti võtta ka suuremad plekid ja mustuse.

Plekilistel kohtadel võib kasutada ka käsiharja, et ka kõige suurem mustus ja kuivanud plekid saaks riideküljest lahti.

Peale pesuaine mõjumist ca 10 minutit tuleks imeda tekstiilipesuriga välja pritsitud pesuaine koos suurema mustusega ning seejärel korrata tegevust vaid puhta veega, et välja loputada järgi jäänud mustus koos pesuainega ja täpselt nii teevad ka diivanipuhastus firmad!

Ei olnud ju keeruline ja nii lihtsalt saabki puhtaks oma määrdunud diivanid olgu selleks siis veini või kohvi plekid, laste poolt toiduga määritud diivanipadjad või lemmiklooma poolt märgistatud diivan ning sama seadme ja meetodiga saab ära puhastada ka kõik teised kodus olevad tekstiilist tooted nagu madratsid, köögitoolid kui ka lemmiklooma asemed.