Mururull

5.00  (4.17  + km)

  • Kirjeldus

Toote kirjeldus

Mururulli rent

Meie pakutavat mururulli on lihtne transportida, sest ilma täiteaineta on see üsna kerge ning kaalub vaid 10 kilo.
Kui see on õigesse aianurka jõudnud, võib rulli täita kas liiva või veega. Sellest sõltub, kui palju rull lõppkokkuvõttes kaaluma hakkab. Veega täidetuna kaalub see tööriist 48 kilo ning liivaga täidetuna 62 kilo.
Rulli laius on 50 sentimeetrit, nobedasti tegutsedes saab koduaia selle abil kiiresti siledaks ja kauniks. Kui muru ükskord tärkab ning aed rõõmsalt roheliseks muutub, siis on tehtud tööst kindlasti mitmekordselt rõõmu.

 

Millal on parim aeg kauni muru rajamiseks?

Parim aeg kauni õuemuru rajamiseks on kevadel aprillist mai keskpaigani, mil maa on ära sulanud ning esimesed kevadtaimed hakkavad nina mulla seest välja pistma. Kui kevadel jäi see töö tegemata, siis võib kauni muru rajamisega algust teha ka hilissuvel juuli lõpust kuni septembri alguseni. Nii ühel kui teisel juhul on aga oluline, et värske muru saaks piisavalt vett sest noored taimed on õrnad ning võivad kergesti päikese käes kõrvetada saada.

 

Muru rullimine aitab pinnast siluda

Kui noor muru on külvatud, on hea mõte see ka rulliga üle käia. Esiti aitab see pinda siluda. Aias joostes või palli mängides on aga mõnus, kui maapind on tasane. Ka roheline muru näeb ühtlasel pinnasel kaunim välja.
Pärast rullimist jääb maapind mõnusalt ühtlane ning sellel on hoopis vahvam mängida, basseini paigutada või telki püstitada. Murutaimede jaoks muudab see aga pinnase toekamaks. Mururull kulub marjaks ära ka pärast muruseemne külvamist, sest kui seemnest rulliga üle käia jäävad need kindlamalt pinnase sisse.

Kui oled aga alles muru planeerimas, on sulle abiks mullafrees, millega saad uue muru aluspinna ideaalselt muru külvamiseks ette valmistada.