Muruõhutaja-Samblaeemaldaja

35.00 (29.17+km)

Renditingimused: Rendi perioodi pikkus – Päev Uue rendipäeva algus kell 9.00 Pikema perioodi puhul rendipäeva hind kokkuleppel.

Renditingimused:
Rendi perioodi pikkus – Päev
Uue rendipäeva algus kell 9.00
Pikema perioodi puhul rendipäeva hind kokkuleppel.

Kalendrisse märkida vaid järele tulemise kuupäev!

Powered by PINPOINT.WORLD

Kirjeldus

Muruõhutaja-Samblaeemaldaja (Aeraator)

Tegemist on bensiinimootoriga pinnaseõhutajaga, millel 32 lendtera, 40cm töölaius ja 50l koguja.

Aeraatoriga töötmisel tehakse pinnasesse vertikaalsed sisselõiked, et seda korralikult õhutada ja et toitained jõuaksid juurteni, samaaegselt eemaldatakse sammal, vana niidetud rohi ja muruvilt.

Muruõhutajaga töötamiseks on parim aeg kevadel, kui maapind on juba pehme ning muru alles tärkamas ning samuti sügisel ennem hooaja lõppu.
Suvel õhutades oleks vajalik ka muru peale õhutamist aegajalt kasta, sest eemaldatud sammal, mis eelnevalt kaitses rohujuuri päikese eest enam seda ei tee ning muru võib kuivadada.

Peale muruõhutamist ja samblaeemaldamist murust oleks hea ka peale seda muru väetada või lisada muruseemet, seda siis selleks et eemaldatud samblaasemele saaks kiiremini ja paremini kasvada uus muru, selleks soovitame rentida murukülvikut, mis sobib nii väetise laotamiseks murule, liivatamiseks või muruseemne ühtlaseks jaotamiseks.

 

Muruõhutaja-Samblaeemaldaja juhend

Muruõhuttajaga tööle asumiseks tuleb õhutajal kõigepealt keerata kütuse hoob (must hoop) avatud asendisse – sangast eemale ning õhuklapp suletud asendisse (valge hoob) – sanga poole.
Seejärel lükata sangal endal oleval kiiruse regulaatoril gaasi asend maksimumi peale ning tõmmata muruõhutaja käimatõmabmis hoovastikust mootori pealt tööle.

Kui muruõhutaja on läinud käima, siis lükata õhuklapp avatud asendisse (valge hoob) – sangas eemale ning siis on seade valmis kasutamiseks.

Muruõhutaja peal saab reguleerida ka muruõhutamise kõrgust, seda siis keerates reguleerimis ratast kas (+) või (-) poole keerates.

Soovituslik kõrgus oleks selline et peale murust ülesõitmist jääksid maha ka paari millimeetrised süvised, sest nii tehes saab alles jääv muru võimaluse paremini saada kätte energiat ning toiteaineid ja see soodustab uue ja parema muru kasvamist.

Peale samblaeemaldamist lülitada seade välja, seda siis nii kui liigutate sangal oleval gaasihoovastikul hoova “Stop” asendisse.

Samblaeemaldaja ei ole mõeldud kohtadesse kus on palju juuri või pinnas on nii kõva, et võiks kahjustada seadme all olevaid terasid.

Peale seadme kasutamist puhastada seade nii alt kui pealt sambla ja muru jääkidest ning kontrollida, et seadme all olevaid terasid ei oleks puudu.

Kui soovite aga pinnast ettevalmistada kohas kus maapind on kõva ning muru pole aastaid kasvanud, siis soovitaksime selleks rentida mullafreesi.

Muruõhutajat tutvustavat videot saab jälgida siit:

 

You've just added this product to the cart: